Wczytuję dane...

Jak prawdziwie świętować z naszymi dziećmi?

Wiemy jak nasze dzieci kochają prezenty, natomiast tak samo jesteśmy świadomi, że Dzień Dziecka jest nie tylko o tym. To spędzanie czasu oraz poświęcenie im całej swojej uwagi sprawia, że wzmacnia się więź między Wami i powstają trwałe wspomnienia. Jeśli szukasz łatwych i kreatywnych sposobów na zaangażowanie swoich dzieci, oto kilka pomysłów, które Cię zainspirują:

TWORZENIE WSPÓLNYCH HISTORII - Uwolnij swoją wyobraźnię, tworząc wciągające historie ze swoimi dziećmi. Na zmianę opierając się na narracji, włączając ich pomysły i postacie. Możesz nawet odgrywać znane Wam przygody lub rysować razem ilustracje. Ta aktywność zachęca do kreatywności, zwiększa umiejętności komunikacyjne i zapewnia platformę do niekończącej się zabawy.

dziewczynka malująca różowym pędzlem

PODCHODY - Udaj się na zewnątrz, aby wziąć udział w ekscytującym polowaniu na łupy na łonie natury. Utwórz listę przedmiotów do znalezienia przez dzieci, takich jak liście, kamienie, kwiaty, a nawet określone gatunki ptaków lub owadów. Eksploruj parki, lasy lub własne podwórko, angażując się w poszukiwanie skarbów, które łączy naukę i eksplorację.

ZRÓB TO SAM - Wykorzystaj swoją artystyczną stronę dzięki projektom majsterkowania. Twoje dzieci lubią domki i mebelki? W takim razie napewno się wciągną w stworzenie własnej miniatury domku. Uwolnijcie kreatywne myślenie, rozejrzyjcie i się wykorzystajcie cokolwiek Was otacza by stworzyć swój własny recyklingowy apartament. Liść jako dywan? A może korek od butelki jako taboret? Możliwości jest mnóstwo efekty i zabawa gwarantowane!

GOTOWANIE - Zaangażuj swoje dzieci w kuchnię i wspólnie przeżywajcie kulinarne przygody. Wybierz przepisy odpowiednie dla wieku i pozwól im pomóc w odmierzaniu, mieszaniu i dekorowaniu. Niezależnie od tego, czy chodzi o pieczenie ciasteczek, przygotowywanie domowej roboty pizzy, czy eksperymentowanie z nowymi smakami, wspólne gotowanie zachęca do pracy zespołowej, poprawia zdolności motoryczne i uczy cennych umiejętności życiowych.

NOC GIER - Odłącz się od ekranów i oddaj się grom planszowym (tutaj przychodzimy z pomocą), karcianym, a nawet grom na świeżym powietrzu, takim jak tag czy zabawa w chowanego. Ten czas pozwala na przyjacielską rywalizację, strategiczne myślenie i śmiech. Zmieniaj, kto może wybrać grę, upewniając się, że wszyscy czują się włączeni i podekscytowani. Pamiętaj, najważniejsza jest pełna obecność i zaangażowanie podczas tych działań.

dzieci układające puzzle

Te proste i kreatywne sposoby spędzania czasu z dziećmi nie tylko wspierają ich wzrost i rozwój, ale także tworzą cenne chwile, które będą cenione przez całe życie.

Zespół e-zabawka24