Wczytuję dane...

O pochodzeniu zabawek MutiGO i Igráček

Czy znacie pojazdy Multigo i figurki Igráček? To dwie serie od zaprzyjaźnionego czeskiego producenta. EFKO jest firmą z prawie 30-letnim doświadczeniem w produkowaniu zabawek. A my jesteśmy ich jednym dystrybutorem w Polsce :D

EFKO powstała w 1993 roku, z inicjatywy Miroslava Kotíkto. Została założona by zapewnić sprzedaż jakościowych zabawek na rynku Czeskim. W roku 1995 rozpoczęli produkcję własnych gier planszowych, by następnie rozszerzyć zakres dystrybucji na rynek Słowacki. Po zwiększeniu obrotów produkcji przyszedł czas na nowe kwatery. I tak rok po roku firma zdobywała doświadczenie oraz zaufanie klientów, by teraz być dzisiaj być synonimem wysokiej jakości i dobrej zabawy, nie tylko na rynku Europejskim.

Igráček to legendarna figurka dla dzieci, która przynosi im radość od 1976 roku. Stworzona w Mnichovicach koło Pragi przez Jiřía Kalina i  Marie Pavlíčková-Krejchová. W latach 70-tych dzieci uwielbiały ten małego bohatera, niestety prawie popadł w zapomnienie po rewolucji w Czechosłowacji. Całe szczęście Mirek Kotík postawił dać figurce drugą szansę. W 2008 roku firma EFKO wykupiła prawa autorskie do mark Pakeeto/Igráček, wraz z oryginalnymi formami. Dzisiaj możemy cieszyć się szerokim spektrum wariantów i wcieleń tej ośmiocentymetrowej postaci, wykonanej w najwyższą dbałością o szczegóły w innowacyjnym procesie produkcyjnym.

MultiGO - jeden pojazd, morze wariantów. Samochody Igráčka z unikalnym systemem wymiany koszy i akcesoriów zostały zaprojektowane przez czeskiego projektanta Miloša Hábę. Po prostu obracając nadwozie, można błyskawicznie zmienić mieszarkę w koparkę lub cysternę. Zabawa autami jest idealnym sposobem rozwijania zdolności motorycznych i wyobraźni dzieci. Ponadto system samochodzików MultiGO może pochwalić się GRAND PRIX jury ekspertów FOR TOYS.

Zespół e-zabawka24.