Wczytuję dane...
WESOŁY ZEGAR ARTYK

TESTUJEMY DLA WAS - ARTYK WESOŁY ZEGAR E-EDU PK0004

   

Liczby otaczają nas już od najwcześniejszych lat życia, nie sposób więc zlekceważyć wszelkich pomocy edukacyjnych, które naszym milusińskim umożliwią poprzez zabawę ich łatwiejsze poznanie. Taką właśnie rolę spełnia "Wesoły Zegar" zabawka edukacyjna importowana przez firmę "Artyk" z Łodzi. Zabawka jest jedną z wielu dostępnych w seri E-EDU zawierającej rozmaite pomoce edukacyjne jak laptopy, zwierzątka intraktywne  itp. mające za zadanie rozwijać poprzez kreatywną zabawę umiejętności rozpoznawania barw, naukę literek, cyferek na różnym stopniu zaawansowania.

Wesoły zegar artyk
"Wesoły Zegar" dedykowany jest dla dzieci od 6 roku życia, jednak ze względu na solidną budowę, brak ostrych krawędzi i niewielką wagę ( 0,65 kg ) oraz gabaryty ( 21 x 20,5 x 6 cm ) z powodzeniem może służyć jako zabawka już dla dzieci młodszych np. od 4 roku życia. W przypadku młodszych dzieci właśnie od 4 roku życia nasza niewielka pomoc w czasie zabawy będzie wspaniałym uzupełnieniem czasu spędzanego z naszą pociechą.
Zabawka jest wykonana z dobrej jakości plastiku, jak już wcześniej wspomniałem brak ostrych krawędzi i dbałośc o wykończenie stanowią gwarancję bezpiecznej zabawy. Zegar jest kolorowy posiada u dołu interaktywny przycisk, który podczas zabawy pozwla w dowolnym momencie odtworzyć wesołą melodię zarazem świecąc się. Włączenie i wyłączenie zabawki następuje poprzez naciśnięcie odpowiednich przycisków umiejscowionych po prawej stronie zabawki - przyciski są w różnych kolorach a dodatkowo ich naciśnięcie powiązane jest z komunikatem głosowym np. "Cześć pouczmy się cyfr" lub " Do zobaczenia".  Wesoły zegar artyk
"Wesoły Zegar " komunikuje się z nami używając miłego kobiecego głosu, który prowadzi nas przez kolejne etapy zabawy : naukę cyferek, naukę godzin, quiz zawierający pytania o cyferki lub godziny.
Wszystkie komendy są wypowiadane w sposób wyrażny i co istotne przy dłuższej zabawie producent przewidział możliwość zmiany głośności wypowiadanych komunikatów. Wesoły zegar artyk
Nauka cyferek dostępna jest po ustawieniu dolnego przełącznika w pozycji skrajnej lewej, usłyszymy następnie "Cześć pouczmy się cyfr". Zadaniem naszego maleństwa będzie teraz przyciskanie cyfr od 1 do 12 umieszczonych na tarczy zegara. Po naciśnięciu cyferki jest ona wyświetlana na wyświetlaczu ciekłokrystalicznym ( 4,5 x 2 cm ) znajdującym się na górze zabawki ponad tarczą zegara oraz wypowiadana jest dana cyfra na głos. Cyferki są dość duże mają   około 2 cm wysokości, tak więc ich naciskanie nie stanowi najmniejszego problemu, są czułe i już niewielki nacisk powoduje uruchomienie zabawki. Wesoły zegar artyk

Pomocny okazuje się również przycisk z dolnej prawej  części zabawki umożliwiający powtórzenie ostatnio wypowiadanej kwestii.

 

Nauka godzin dostępna jest po przestawieniu dolnego przełącznika w pozycję środkową, usłyszymy następnie " Cześć pouczmy się godzin". Tym razem przed naszą pociechą zostaje postawione nieco trudniejsze zadanie. Mianowicie poprzez przestawienie wskazówki minutowej zegara ( godzinowa jest z nią sprzeżona i przestawia się samoczynnie) uzyskujemy w zależności od  ustawionej  godziny  wypowiadany na głos komunikat odpowiadający    właśnie tej   godzinie np. " Jest kwadrans po godzinie jedenastej" czemu towarzyszy też wyświetlenie odpowiedniej godziny na wyświetlaczu. Przestawienie wskazówki minutowej odbywa się poprzez jej prowadzenie palcem co jest możliwe dzięki sporemu wycięciu w niej samej. Jest to nieco trudniejsze niż wcześniejsze wciskanie cyferek i w przypadku dzieci młodszych będzie wymagało naszej pomocy. Minusem jest tu pewne ogranicznicznie wprowadzone przez producenta - możliwe do ustawienia są tylko godziny co kwadrans np. 12 15, 12 30, 12 45 czy 13 itd.

  

Ostatnim trybem zabawy jaki oferuje nam "Wesoły Zegar" jest uzyskiwany za pomocą przestawienia dolnego przełącznika w pozycję prawą skrają tryb quiz czemu towarzyszy komunikat "Pobawmy się". Tym razem zabawka automatycznie zadaje nam zagadki z dwóch porzednich trybów np. " gdzie jest liczba siedem", "Ustaw godzinę jedenastą" itd nagradzając poprawne odpowiedzi brawami oraz komunikatem głosowym "Brawo". Natomiast błąd w odpowiedzi skutkuje charakterystycznym dźwiękiem oraz komunikatem głosowym "Hmm spróbuj ponownie".

   

Podsumowując zabawka wykonana jest solidnie, kolorowo i na pewno oferuje bezpiecznią zabawę. Niewątpliwie posiada bardzo dobre walory edukacyjne a dzięki zróżnicowanym ustawieniom i świetnemu trybowi quiz wciągnie naszą pociechę do zabawy na dłużej. Jedynym widocznym minusem jest brak możliwości ustawienia pośrednich godzin pomiędzy dostępnymi ustawieniami co kwadrans.

   

   

   

Piotr Bochnak

www.e-zabawka24.pl

            

    

ZABAWKI ARTYK DOSTĘPNE W NASZEJ OFERCIE

   

   

     

Krótka prezentacja filmowa